Patrové domy mají spoustu výhod. Pojďme se podívat na to, jaké to jsou především!

Patrové domy jsou v očích celé řady lidí již zastaralou konstrukcí, kterou už v současnosti nechtějí používat. Mnohem častěji se totiž potkáváme s poměrně jednoduchými přízemními domy, které nám nabízejí jednoduchou a velice levnou konstrukci. Jenže co mnozí neví je to, že dokonce i samotné patrové domy nám to dokáží nabídnout.

Jednou z hlavních výhod je i v tomto případě příjemná pořizovací cena a konstrukce, která se nemusí protáhnout na dlouhou dobu. A my vám v rámci tohoto článku představíme další konstrukční výhody, které rozhodně využijete.

Malá zastavěná plocha

Zastavěná plocha nemovitostí je opravdu jedním z parametrů, které jsou při návrhy nemovitosti naprosto zásadní. Dnes už není problém nakupovat v lukrativních lokalitách metr parcely za celé tisíce korun. Kvůli tomu mnozí zkoušejí šetřit přímo s prostorem na pozemku jako takovým. Na to projekt patrového domu na klíč myslí a rozhodně vám pomůže s tím, abyste se nemuseli bát o zbytečně velkou zastavěnu plochu na vašem pozemku.

Dokonce i jako dřevostavby

Jednotlivé úsporné koncepty se často potkávají a společně čerpají výhody jedné i druhé technologie. A to je přesně případ patrových dřevostaveb. Patrové dřevostavby umocňují všechny předchozí výhody tím, že je konstrukce velice jednoduchá, a přitom i levná. O tom vás dokáže přesvědčit už jenom samotný projekt patrové dřevostavby jako takový.

Lepší energetická náročnost nemovitosti

Přízemní nemovitosti mohou něco ušetřit na konstrukci a ceně jejich stavby. Jenže naopak jsou náročné na spoustu zastavěného prostoru, a především energetickou náročnost. Je dokázáno, že patrové stavby dokáží mnohem lépe nakládat s teplotami, které jsou uchovávány v rámci nemovitosti.

To je zásadním ukazatelem pro dlouhodobý budoucí provoz každé jedné jediné nemovitosti. jednou z nejlepších variant pro podobné stavby jsou přitom levné typové domy. Předpřipravené konstrukce umožňují velice rychlou stavbu, a přitom se neušetří ani korun na kvalitě materiálu a stavby jako takové. Všechny tyto důvody vesměs dělají z patrových domů opravdu kvalitní konkurenci.