Lodž: Oblíbené polské město k žití a práci

Práce vás nebaví, přítelkyně vás opustila a vy toužíte po změně. Změnit svůj život od základu se zdá dobrou volbou, pokud vás již nic netěší. Práce v zahraničí může být tím prvním krokem, jak svůj život od základu změnit. A možná se v zahraničí objeví i ta pravá nebo ten pravý. Když uvažujete o práci a žití v zahraničí, zřejmě vás jako první Polsko nenapadne, navzdory tomu je právě Polsko zemí, kde žije mnoho expatů. Praca Łódź patří mezi nejvyhledávanější, prozradíme vám, proč je toto polské město tak oblíbené.

Nízké životní náklady

Lodž je třetí největší město Polska a pro Poláky velmi významné, protože je důležitým průmyslovým centrem. Proto se v něm celkem snadno sežene praca – práce.

Město je proslulé svým textilním průmyslem, ale podle mnoha lidí je jeho největší chybou skutečnost, že mu chybí jedna hlavní věc – skutečné centrum města.

Město je velmi bezpečné, i když to je pro Polsko obecné pravidlo.

Životní náklady jsou v Lodži ve srovnání s jinými velkými městy v Polsku velmi nízké.

Množství peněz, které zde utratíte, však značně závisí na vašich preferencích.

Mnoho pracovních nabídek a naplno využitý volný čas

Polská města jsou plná příležitostí pro rodiny a jsou dobrým místem pro společenské aktivity, a to platí i pro Lodž. Samozřejmostí jsou kina, divadla a podobná zařízení, ale také spousta sportovišť, míst pro cvičení a parky, velké i malé. Součástí města jsou také bary a restaurace.

Jak hledat v Lodži práci?

Na webu hitpraca.pl objevíte mnoho polských pracovních nabídek, včetně města Lodž. Pokud neobjevíte to pravé pro vás hned napoprvé, nechte si vyfiltrované pracovní nabídky zasílat na váš e-mail a máte vše bez starostí. Svůj životopis nezapomeňte přeložit před odesláním zaměstnavateli do polštiny nebo angličtiny.