Kuřice jsou zdrojem nejen kvalitních BIO vajec. Zbaví zahradu škůdců a získáte kvalitní kompost

Když se majitel rodinného domku, chalupy či dokonce farmy rozhodne chovat kuřice nebo slepice dominant, jeho primárním důvodem jsou čerstvá kvalitní BIO vejce. Domácí vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin, Omega 3 mastných kyselin a všechny vitamíny, kromě vitamínu C. Není proto divu, že jsou vejce běžnou součástí jídelníčku sportovců a lidí v redukci.

Po domácích vejcích je stále větší poptávka, proto se domácí vejce mohou stát nejen zdrojem bílkovin ve vaší stravě, ale také přivýdělku či dokonce obživy. Záleží jen na vás v jakém měřítku se rozhodnete využít prodej kuřic.

Konzumujte výživnější vejce z vlastního domácího chovu

Vejce od kuřat krmených různorodou stravou a ponechaných venku, jsou výživnější, obsahují dvakrát více vitamínu E a lepší omega-3 tuky. Nutriční hodnota je výsledkem toho, co slepice jedí, což je něco, co si můžete vybrat, pokud chováte své vlastní.

Chuť domácích vajec nesrovnatelná

Mít skutečně čerstvá vejce od kuřat vašeho osobního známého je jedním z důvodů, proč si dnes lidé chtějí chovat vlastní kuřata. Stejně jako mnoho jiných doma vypěstovaných produktů se chuť opravdu nedá srovnávat s produkty zakoupenými v obchodě.

Chov kuřic není náročný

Slepice a kuřice jsou velmi společenská a přátelská zvířata. Není neobvyklé, že se přátelí i s jinými živočichy, například kočkami. Jejich chov je nenáročný, kvalitní strava, výběh a pravidelná výměna podestýlky je vše, co potřebují.

Dejte přednost chovu českých kuřic

Kurice.cz je web, který se soustředí výhradně na prodej českých kuřic a slepic. Vybírat můžete z několika druhů, mezi nejprodávanější patří kuřice Hendrix a kuřice Dominant. Kromě kuřic můžete získat i vydatné krmivo. Své dotazy směřujte přímo k prodejcům na webu kurice.cz, ochotně vám vše vysvětlí.