Fotopast využijete pro sledování zvěře i ochranu majetku

Zatímco v minulosti o nich věděl málokdo, dnes se fotopasti těší obrovské popularitě. Jedná se o zařízení, která dokáží dokonale monitorovat určitou oblast. Jelikož jsou na baterie, mnoho přírodovědců je využívá pro monitorování zvířat v divoké přírodě. K těmto účelům je používají i zoologové, myslivci, lovci nebo i nadšenci. Toto zařízení si pořizuje stále více lidí ještě k jednomu účelu a sice k ochraně majetku.

Ochrana majetku je důležitá

Kdyby se zloděj dostal na váš pozemek, věděli byste o tom? S pomocí fotopasti o tom budete vědět. Není jako kamera, která se dává k domu. Fotopast má maskovaný vzhled a umístí se na strom na vašem pozemku. Na stromě se stane neviditelnou a budete o ní vědět jen vy. Fotopast je potřeba nastavit, umístíte ji na strom tak, aby měla v zorném poli důležitou oblast. Zvolíte čas, kdy má být aktivní a také vyberete, jestli bude snímat jen fotky nebo i videa. Fotopast může fungovat i v noci a to díky neviditelnému nočnímu přísvitu. Samotný princip tohoto zařízení je založený na PIR čidlu. Toto čidlo reaguje a tepelný pohyb.

Když se před fotopast dostane jakýkoliv člověk nebo zvíře, fotopast to pozná a během zlomku sekundy zareaguje tím, že pořídí snímek tohoto vetřelce. Snímky se ukládají na paměťovou kartu a vy si je můžete prohlížet na těle fotopasti nebo v počítači.

Mnoha lidem vyhovuje zpětné prohlížení záznamu, ale pro účely ochrany zdraví a majetku doporučujeme si připlatit a zvolit fotopast s GSM modulem. Čím se liší? Záznam si nemusíte prohlížet jen zpětně, ale každý pořízený snímek vám může být ihned poslaný na telefon jako MMS nebo na email. Získáte tak neustálou kontrolu nad tím, kdo se pohybuje na vašem pozemku v době vaší nepřítomnosti. Investice do fotopasti není vysoká, ale její přínos je k nezaplacení.