Dovolená na jachtě – i to nabízí Chorvatsko

Dovolená strávená na mořské hladině, na jachtě nemusí být pouze snem. Dovolená chorvatsko tuto možnost nabízí. Tento způsob pobytu vám umožní dostat se na místa, které jsou za normálních podmínek, nedosažitelná. Můžete zavítat na některý z ostrovů a ostrůvků, na které žádná cestovní kancelář nepořádá žádné zájezdy. Některé z nich dokonce nemají ani žádné oficiální spojení s okolním světem. Celý den tu nepotkáte živáčka, můžete si zde užívat klid, samotu a koupání v čistém moři. Můžete se zde potápět nebo rybařit.

Pokud tedy chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou, není nic snazšího, než si pronajmout jachtu a vydat se brázdit mořskou hladinu. Pokud nepatříte mezi majitele potřebných oprávnění, bez kterých jachtu kormidlovat nemůžete, můžete si ji pronajmout i s posádkou. Výhody tohoto způsobu cestování jsou daleko větší, neboť místní posádky vědí, která místa jsou turisticky zajímavá a kam vás mají dopravit. Počasí v chorvatsku je také příznivé, takže pobyt na jachtě bude nezapomenutelný zážitek

Chorvatské jachtařské přístavy – mariny

Vzhledem k tomu, že pobřeží Jadranu je dosti členité a k suchozemské části Chorvatska přináleží i obrovské množství ostrovů, je pobyt na jachtě ideální příležitostí, jak vidět, alespoň jeho část. Chorvatské pobřeží nabízí velké množství jachtařských přístavů s dokonalou vybaveností. Nacházejí se zde přípojky vody a elektrického proudu. Využít můžete toalety a sprchy a samozřejmostí je celá řada restaurací a obchodů s potravinami a potřebným jachtařským vybavením. Také zde naleznete čerpací stanice s pohonnými hmotami. V případě potřeby zde naleznete i servisní služby. Většina z nich nabízí i ubytování chorvatsko na pevnině. Vybrat si můžete z široké nabídky na portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Za poplatek je možno jachtu v přístavu zakotvit. Mezi známé mariny patří letoviska Umag, Novigrad, Poreč, Rovinj, Pula nebo třeba Rab.