Chcete opravdu bezpečný a odolný plot? Pak zvolte skvělou alternativu pletiva!

Plot má rozhodně velké množství významů. Pro někoho je jednoduše designovým prvkem, pro někoho jiného může znamenat přesné vymezení zakoupeného pozemku. V každém případě ale tvoří především jednu zásadní úlohu, a to úlohu bezpečnostní. Plot je velice často tím jediným, co může lapky nebo škodící zvířata odradit.

Většina plotů z klasických pletiv ale bohužel nedokáže zdaleka plnit účel tak, jak by někdo mohl očekávat. Pletivo je totiž většinou jednoduše překonatelný materiál, který nevydrží pokud, se jej někdo pokusí přestřihnout. Existuje ale velice kvalitní a odolná alternativa, která rozhodně jen tak nezklame.

Svařované hliníkové ploty jako kvalitní ochrana

Hliníkové ploty dokážete získat ve velkém množství variant. Může jít například o designové ploty, nebo dokonce jako základ lamelových plotů. Z ohledu funkčnosti a výdrže jsou ale jednoznačně nejlepší volbou svařované panely. Určitě je znáte především z obležení průmyslových areálů. Mají mnohem větší oka a klasický obdélníkový vzor. I přesto se ale neprotáhne člověk, ani žádné větší než jenom drobné zvíře.

Tyto ploty ale oproti tomu dokáží disponovat opravdu kvalitními vlastnostmi. Jsou mnohem odolnější proti poškození a zároveň se nedají přelézt zdaleka tak jednoduše, jako v případě klasických pletivových plotů. Jejich instalace je rovněž trošku odlišnější. Nepoužívají se u nich klasické plotové sloupky kulaté, ale namísto toho hranaté sloupky, které mají po obou stranách již předpřipravené drážky pro vložení plotu se zámečky. Samotné kompletování plotu je tak doslova jednou velkou skládačkou, která do sebe přesně zapadá na obou stranách.

Přelez, prolez, hlavně nikdy nepodlez!

U takových plotů je tak opravdu nejjednodušší cestou právě podhrabání. Většina zvířat mimochodem stejně volí nejvíce tuhle variantu. Proti tomu vám ale pomohou účinně podhrabové desky. Na pohled připomínají obrubníky. Jsou ale o něco tenčí, a mnohem vyšší. Dokážou tak díky tomu ochránit před podhrabáním i několik desítek centimetrů pod úrovní zeminy. A věřte, že hloubení díry, která může mít i metr a více do hloubky, zajisté odradí nejen zvířata, ale také lapky.