Cena rekonstrukce bytového jádra

Při výstavbě paneláků byl používán prefabrikovaný hotový komplet, který se do bytu zamontoval. Jeho stěny byly sestavovány z polystyrenových desek, dřevěného rámu a na opláštění byl používán umakart. Výsledkem byla unifikace všech bytů, které se od sebe lišily maximálně pouze počtem místností. Bytová jádra již neodpovídají současným požadavkům na moderní bydlení. Řešením je vybourání stávajícího jádra, nebo rekonstrukce bytového jádra Praha i kdekoliv jinde.

Jak postupovat?

Málokdo si troufne na rekonstrukci bytového jádra svépomocí. Nedoručuje se ani spoléhat na řemeslníky, kteří by vždy vykonali jen práci odpovídající jejich odbornosti. Takto se celá rekonstrukce obvykle časově prodlouží a finančně prodraží. Ideální je uzavřít smlouvu o dílo s jednou specializovanou firmou, která provede celou rekonstrukci na klíč. Tyto firmy mají zpravidla kontaktní osobu, která celou akci řídí a komunikuje se zákazníkem. Součástí přípravy by měla být projektová dokumentace, nebo alespoň 3D návrh budoucí podoby bytového jádra a také přibližná cena rekonstrukce bytového jádra

Smlouva o dílo

Smlouva o dílo musí obsahovat veškeré náležitosti, včetně termínu odevzdání díla a ceny. Před sjednáním výše ceny se nejprve informujte, jaké ceny jsou ve vašem okolí a v daném čase obvyklé. Od dohodnuté ceny by se zhotovitel neměl příliš odchýlit, leda že by došlo ke vzájemné dohodě například na lepším materiálu či dodatečných úpravách projektu podle přání zákazníka.

Rekonstrukce koupelny

Součástí rekonstrukce bytového jádra bývá také modernizace koupelny. Často je však rekonstrukce koupelny v paneláku hlavním cílem. Zejména starší lidé nebo osoby s pohybovými obtížemi si nechávají vyměnit vanu za sprchový kout. Někdo v rámci rekonstrukce spojuje koupelnu s WC, takže vznikne větší prostor.

Typy bytových jader

Dnes si může vybrat mezi několika typy bytových jader. Jednou z variant je vyzdění čelní stěny a příčky mezi koupelnou a toaletou. Pokud chcete spojit koupelnu s toaletou, příčka se nezdí, což přinese úsporu nákladů a zvětšení prostoru. Jinou variantou je vyzdění stěn do tvaru písmene E. Samozřejmě lze tyto typy různě modifikovat.