Betonové nádrže a septiky

Používání pitné vody z vodovodu na zalévání zahrady, mytí auta, splachování toalet či k domácímu úklidu je výrazem ignorování nedostatku vody, který se stále více prohlubuje. Přitom lze nutnost vody na uvedené činnosti efektivně a levně nahradit dešťovou vodou. Ideálním řešením je koupit nádrže na dešťovou vodu, ve kterých lze střádat dešťovku ze střechy domu a v době sucha čerpat vodu z tohoto rezervoáru čerpadlem.

Výhoda betonové nádrže

Pořízením betonové nádrže na dešťovou vodu vyřešíte potřeby vody na zalévání a jiné činnosti na několik desítek let. Jedná se totiž o hermeticky uzavřenou bytelnou nádrž, která nevyžaduje žádnou údržbu. Kvalita, pevnost a absolutní nepropustnost je zaručena použitím certifikovaného vibrovaného betonu s ocelovou výztuží při její výrobě. Výhodou je i nízká hmotnost, což usnadňuje i samotnou instalaci.

Požadavek na odbornou montáž

Pouštět se do prací spojených s dopravou a instalací nádrže svépomocí by bylo náročné časově i finančně. Rozhodně se vyplatí objednat si nádrž u společnosti Dobré žumpy, která tyto produkty rozváží kamkoliv v ČR. Na vás je pouze příprava místa, případně vyhloubení jámy, do které pak firma nádrž usadí jeřábovým ramenem. Důležitá je poté i odborná montáž včetně příslušenství, kterým je poklop, komín a průjezdové desky. Za zapojení nádrže nezaplatíte ani korunu.

Nádrž na dešťovku znamená úsporu peněz

Díky betonové nádrži na dešťovku můžete ušetřit až 50% vody z vodovodu, kterou byste použili na zalévání zahrady, splachování toalety, mytí podlah apd. Vstupní investice se vrátí po několika málo letech a ještě větší úspory lze dosáhnout využitím dotačních programů.

Betonové septiky

Pokud nejste napojeni na veřejnou kanalizaci, tak musíte řešit problém s odpadní vodou. Na její zachytávání slouží septiky nebo žumpy. Odpověď na otázku kde koupit septiky je jednoduchá, jelikož společnost Dobré žumpy je dobře známá. Septik je betonová nádrž rozdělená na dvě komory a díky kvalitě betonu vydrží mnohdy déle, než nemovitost, u které je septik zabudován. Rovněž septiky rozváží firma Dobré žumpy po celé ČR a postará se i o jeho usazení a napojení na odpadní systém vaší nemovitosti.