Aké sú výhody drevenej garáže oproti bežnému prístrešku na auto?

Tak, ako pravidelný servis či kvalitné palivo si vaše vozidlo zaslúži aj spoľahlivé miesto na parkovanie. Ak nemáte k dispozícii kamennú garáž, skvelým riešením sú drevené garáže a prístrešky na auto. V súčasnosti sú veľmi obľúbené a prinášajú so sebou hneď niekoľko benefitov. Prečítajte si, aké sú výhody jednotlivých z nich a ktorý typ ochrany pre vaše vozidlo sa oplatí viac.

Spoľahlivá ochrana vozidla

O prístreškoch na auto toho nájdete popísané naozaj mnoho. Čo je teda dôležité spomenúť? Sú spoľahlivým riešením ochrany a parkovania vozidla. Zároveň, prístrešok na auto je cenovo dostupným riešením a môže byť súčasťou domu alebo riešený samostatne. Drevené garáže ale aj prístrešky na auto vám poskytnú nielen miesto na parkovanie, ale zároveň aj ochranu pred silným dažďom, horúcim slnkom, krupobitím, mrazom a snehom. Okrem toho, ochránia vaše vozidlo pred poškodením cudzími osobami. Tieto formy ochrany vozidla a parkovacieho priestoru dnes nájdete v rôznych prevedeniach, veľkostiach ale aj materiáloch. Najčastejším materiálom pre prístrešky na auto a garáže je drevo. Dokonale zapadá do prostredia záhrady a vytvára harmonický dojem.

Výhody drevenej garáže

Drevená garáž je akýmsi nad-stupňom prístrešku na auto, pretože ponúka možnosť uzamknutia vozidla a tak zároveň aj väčšiu ochranu pred jeho poškodením cudzími osobami či dokonca odcudzením. Drevená garáž, na rozdiel od prístreškov na auto, vám môže poslúžiť aj ako priestor na uskladnenie bicyklov, autosedačky, kosačky či iného záhradného náradia. Veľkou výhodou, ktorou prístrešok na auto nedisponuje, je, že drevená garáž vám počas zimy ochráni auto pred snehom a mrazom, a tak sa nebudete musieť každé ráno trápiť oškrabávaním zamrznutých skiel. Veľkosť drevenej garáže si môžete prispôsobiť podľa účelu, na ktorý ju budete využívať. Potrebujete len miesto na parkovanie alebo v nej chcete skladovať napríklad aj bicykle? Môžete si vybrať napríklad z jedno ale aj dvojmiestnych garáží.

Drevené garáže aj prístrešky na auto sú pomerne jednoduché a finančne nenáročné riešenie, ak hľadáte miesto na parkovanie a ochranu vozidla. Drevená garáž však ponúka o čosi väčší level ochrany než prístrešok na auto. Preto si pred výberom premyslite, či sa vám namiesto prístrešku na auto neoplatí viac zainvestovať do drevenej garáže.