Zahradní osvětlení

Letní sezóna se nezadržitelně blíží a s ní delší dny, teplo a chvíle, které si budete chtít užít na zahradě a terase s přáteli, nebo s rodinou. Nemáte ještě na zahradě instalované osvětlení? Potom je nejvyšší čas to napravit.

Jak na venkovní osvětlení

Venkovní osvětlení se hodí nejen na terasu, kde vás bude doprovázet každou zahradní párty. Na terasu se skvěle hodí nástěnná svítidla, která perfektně osvětlí celý prostor terasy. Jako doplňková svítidla se potom používají dekorativní svítidla na zem, kdo má na terase schody, jistě ocení také miniaturní zapuštěné bodovky, které lze umístit třeba do spár mezi dlažbu na zem i na schody, skvěle vypadají také zapuštěná svítidla do stěny. Máte-li na terase pergolu, je možné použít také závěsná svítidla.

Svítidla zapuštěná do země se obecně používají k nasvětlení domů, příjezdových cest k domu apod. Samozřejmě i tato lze použít na terasu či zahradu, aby vám zde pomohla vytvořit světelnou scénu. K tradičním zahradním typům osvětlení patří také sloupková svítidla, která můžete postavit na terasu, před dům i na zahradu.

Unikátním systémem osvětlení do exteriéru je Plug & Shine. Jedná se o svítidla, která mají vlastní kabeláž a jsou jednotlivě napojitelná speciální nacvakávací koncovkou. Pro ty, kteří již mají upravenou zahradu, je možné kabeláž zamaskovat. Na zahradách, na kterých ještě neproběhla finální úprava terénu, lze kabeláž schovat do země. Plug & Shine systém je možné kdykoli rozšířit o další svítidla, systém lze libovolně přestavovat podle aktuální potřeby. Snadno si vytvoříte několik okruhů a můžete tak sestavit více světelných scén, které jednotlivě potom ovládáte. Systém zahrnuje různé typy svítidel, takže si vybere opravdu každý. Postarejte se o osvětlení vaší zahrady, abyste si zde mohli užívat příjemné chvíle s rodinou i přáteli.