Zahrada a zimní období – jak ji připravit? 2

Zima se mílovými kroky přibližuje a to znamená jediné – dát do pořádku zahradu. Je nutno zařídit a zajistit všechno, aby rostliny přežily chladné a zimní měsíce bez úhony, aby se zase v dalším roce mohly postarat o dobrou úrodu. Co na zahradě udělat? Jak ji opečovávat a co všechno stihnout před zimou?

Záhonky na zahradě

Ve chvíli, kdy vše sklidíte a postupně se blíží zima, je nutno zamyslet se nad péčí o záhonky. Jejich půdu nakypřete, případně přidejte vrstvu kompostu. Postupně také můžete sklízet zimní zeleninu, pokud nějakou pěstujete. Jednotlivé záhonky nahrubo uhrabte. Chcete nasadit česnek? Tak si počkejte těsně předtím, než přijdou mrazy.

Tip pro vás: Zahradní nářadí nakoupíte na https://www.ynaradi.cz/zahradni-naradi

Jak pečovat o bylinkové záhonky?

Y je nutno chránit před mrazem, jinak vám umrznou a veškerá péče vyšla vniveč. Dejte okolo nich větve, prostor vyplňte listím nebo můžete přesadit do květináčů a dát do zimní zahrady nebo chody domu.

Jahodníky

Můžete je před zimou posílit organicko – minerálním pohnojením. Máte-li vysázeny mladé sazeničky, pak je dobré vzít chvojí nebo listí a přikrýt je. Jsou-li jahodníky dobře zakořeněné, pak jim zima výrazněji neublíží.