Seznamte se se střešními krytinami z plastu a ze dřeva

Střešní krytiny mají již odnepaměti důležitý úkol, zajistit každé stavbě potřebnou ochranu před všemi živly. Bez pochyby mají také důležitou estetickou funkci, protože od rodinných domů každý očekává, že budou své obyvatele co nejlépe reprezentovat. Mezi jedny z nejstarších krytin patří ty dřevěné. Dřevěné střešní krytiny známe jako šindele a jde o tradiční krytinu, která v minulosti zdobila většinu domků jak v Čechách, tak i v celé Evropě.

Zajistěte si šindele pro svůj dům

Myslíte si, že už šindele nepořídíte? Stále se jejich tradiční výrobě věnuje firma na Sindel-stresni.cz. Tato krytina je vhodná pro starší domy, chalupy, dřevníky nebo různé historické budovy. Nabízí valašské štípané šindele a také alpské šindele. Valašský šindel je specifický po Česko a Slovensko, vždy se vyráběl především ze smrkového a jedlového dřeva, dnes se často vyrábí z modřínového, které je odolnější. Vyznačuje se tím, že má pero a drážku. Alpský šindel pero ani drážku nemá a klade se ve vrstvách. Je typický pro alpské země. Šindele mají i bez jakéhokoliv nátěru životnost minimálně 60-80 let a pokud disponujete budovou, kde byste si přáli tuto krytinu mít, stačí se na firmu Drdlík obrátit.

Vysoce kvalitní plastové krytiny

Stále více lidí volí pro domy plastové střešní krytiny a důvod je prostý, jsou lehké, levné, odolné a mají neuvěřitelnou životnost. Ačkoliv jde o plastovou krytinu, je k nerozeznání od klasických krytin. Tato krytina je vyrobena tak, aby si zachovala svou podobu, obsahuje různé UV stabilizátory a plniva, se kterými se její vzhled ani po letech nezmění. Vyrábí se z velmi odolných polyoefinů, tedy materiálů, které mají ty nejlepší předpoklady po dlouhodobou aplikaci. Plastové krytiny mohou mít různé podoby, na webu si můžete vybrat šindel DDS II, Moderna a Green. Plastové krytiny se snadno instalují a jsou zcela bezúdržbové. Inspirujte se kompletním sortimentem na Sindel-stresni.cz.