Pokládka podlahových krytin

Nedílnou součástí každého domu,bytu nebo jiného objektu je podlaha. Bez ní by jednoduše nebyl dům domem. Vhodně zvolený materiál pak může zvýšit životnost takové podlahy, protože jde o nejzatíženější část domu. Majitelé by tedy měli zvolit takový materiál, který jim bude po všech stránkách vyhovovat a není to jen o estetice. Nabídka služeb firmy Final Floor Podlahy Praha zahrnuje nejen pokládku podlahy, ale také renovace dřevěných podlah a odborné poradenství.

Jakou podlahu zvolit

Tohle otázka, kterou si pokládají asi všichni. Jednoznačně lze říci, že je to individuální, protože někomu se může líbit dřevěné podlahy, ale vzhledem k tomu, že se nehodí do koupelny, musí se zvolit materiál vhodný pro takovou místnost. Znamená to, že výběr materiálu závisí hodně na charakteru místnosti. Každopádně na trhu je dnes opravdu veliký výběr nejrůznějších materiálů vhodných pro podlahy jako v soukromé oblasti, tak pro komerční prostory, sportovní haly nebo průmyslové areály. Firma Final Floor Podlahy Praha a její pracovníci se zabývají pokládkou jakéhokoliv druhu podlah a díky mnohaletým pracovním zkušenostem nabízejí i realizaci litých podlah.

Lité podlahy

Do této skupiny patří epoxidové nebo polyuretanové podlahy. Jejich aplikace je vhodná na pevný a suchý základ a tloušťka takových podlah je zhruba 3 až 5 mm. Polyuretanové podlahy jsou vhodné pro podlahové vytápění, hodí se zejména do sportovních hal, ale jsou aplikovány i v domácnostech a komerčních prostorách. Jsou pružné, bezešvé a jejich údržba je velmi jednoduchá.

Epoxidové podlahy je ekonomickým a designovým řešením pro všechny prostory, které jsou hodně namáhané nebo vlhké. Jde zejména o průmyslové haly, garáže, dílny a chodby, obchodní centra nebo technické místnosti.

Vinyl

Co se týká vinylových podlah, jde o velmi oblíbený a moderní materiál pro různé místnosti v domě. Má skvělé vlastnosti, je odolný proti vlhkosti, vhodný pro podlahové vytápění a na trhu lze zakoupit vinyl mnoha barevných kombinací, imitací jiných materiálů a podobně.

Pokládka vinylové podlahy nevyžaduje speciální dovednosti, ale aby výsledek byl co nejlepší, je vhodné zavolat na pomoc odborníky. Firma Final Floor Podlahy Praha má zkušenosti nejen s pokládkou vinylu, ale i s jinými materiály. V případě pokládky vinylu je zde několik možností pokládky. První možnost je pokládka celoplošným lepením, kdy se vinyl pokládá ve velkých místnostech. Základem je samozřejmě dobře očištěný podklad, který je bez nerovností a nedokonalostí. Pokud by se tak nestalo, v závěrečné fázi by veškeré prohlubně, nečistoty byly pod povrchem vinylu vidět.

Další možnost pokládky vinylu je díky samolepicím dílům, je to nejjednodušší možnost pokládky, kdy se pouze odstraní ochranná fólie a pak se jednotlivé díly přikládají na podklad. Poslední možnost je pokládka vinylu zámkovým způsobem ten je v podstatě totožný se systémem pokládky plovoucí laminátové podlahy. I takovou podlahu je možné realizovat s firmou Final Floor Podlahy Praha.

Dřevěné podlahy

Tento materiál patří ke stálicím na trhu. Navíc jde o velmi kvalitní a ekologický materiál, který neztrácí svůj půvab. Dřevěné podlahy i nadále patří mezi ty nejpevnější a jejich pokládku by měl člověk svěřit odborníkům. Není to jednoduchá práce, ale výsledek vždy stojí za to. Dřevěné podlahy se vyznačují svou přirozeností a jsou i příjemné na dotek. Podklad pro pokládku dřevěné podlahy musí být především suchý a v případě pokládky na dřevěný rošt se vyplňuje také vhodnou izolací. Po několika letech používání může každá dřevěná podlaha získat svůj vzhled, a to díky renovaci podlahy. Jako jediná podlaha se může renovovat a to hned několikrát, takže životnost takové podlahy je opravdu veliká.