Omyly zahrádkářů – jaké jsou ty nejčastější? 1

Často se stává, že posloucháte rady nebo vyčtete něco, co není stoprocentně pravdivé? Občas si říkáte, že použijete selský rozum, berete v potaz, že méně je někdy více, takže proč nepřidat to či ono. A přitom to může být jeden z velkých omylů, který se vám vymstí. Zahrádkáři mohou často přistupovat zkoušet různé novinky stylem pokus – omyl. A co náprava? Na tu už může být poté trochu pozdě. Jakých omylů se vyvarovat?

Špatný nebo zanedbaný řez

Máte na zahradě keře a stromky, které působí nevzhledným a unaveným dojmem? Lámou se nebo je napadají různé nemoci a škůdci? Zamyslete se, kdy jste je naposledy ošetřili? Přistupte k řezu, díky kterému můžete keř nebo strom výrazně omladit a ubrat na nevzhledném dojmu. Možná to chvíli bude působit zvláštně, ale stromy a keře se s tímto zásahem srovnají a odmění se.

Špatná zálivka

Zaléváte v rychlosti, máte jen pár minut? Je to jedna z posledních povinností, kterou před odchodem z domu nebo před jinou povinností musíte splnit? Pár minut zalévání půdě moc nepomůže. Voda se totiž udrží jen na listech nebo povrchu hlíny, ale ke kořenům se nedostává. Raději zalévat jednou za týden vydatně, než po kapkách denně.