Obytné kontejnery: efektivní bydlení budoucnosti

Otázkou bydlení se potýká stále více lidí. Hypotéky jsou drahé a neúnosné, stavba domu trvá nekonečně dlouho a byty zkrátka nejsou.

Obytné kontejnery jsou natolik efektivní, že se o nich dá říci, že jsou bydlením budoucnosti. Rychlé levné moderní bydlení zní trochu jako sci-fi, ovšem tím přesně jsou obytné kontejnery. Kontejnerové domy jsou atraktivní variantou z mnoha důvodů.

Jaké jsou výhody obytných kontejnerů?

Obytné, sanitární a skladové kontejnery lze postavit mimo pozemek dodat je až posléze. Doba výstavby je o poznání kratší než u klasické výstavby domu. Ke stavbě obytného kontejneru není zapotřebí tak velkého množství řemeslníků jako je tomu u výstavby standardního domu. Atraktivní je také moderní design a vzhled kontejnerů.

Vnitřek je postaven tak, aby bylo možné instalovat vodovodní potrubí, elektrické vedení a izolaci před zabudováním stěn. Lze přidat topné systémy, klimatizaci a osvětlení do výklenku.

Podlaha kontejneru je obvykle 35mm námořní překližka. Může být leštěn nebo může být položena nová podlaha, jako je koberec nebo vinyl.

Jsou obytné kontejnery udržitelné a odolné?

Dalším důvodem, proč lidé jdou po kontejnerech, je dobrý pocit, opětovné použití něčeho, co je z druhé ruky. Jiní chtějí rustikální vzhled. Říká, že díky síle kontejnerů jsou účinně odolné proti povětrnostním vlivům.

Vytvoření domova z přepravních kontejnerů znamená, že kontejnery, které by pravděpodobně dříve nebo později byly nefunkční, dostanou svůj účel. Je to volba, která šetří materiály a zdroje a méně zatěžuje životní prostředí.

Kontejnery lze snadno přemístit, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí žít mimo civilizaci udržitelným způsobem. Jejich renovace je nutná od začátku, takže přidání udržitelných prvků, jako jsou systémy na zachycování dešťové vody, solární systémy a kompostovatelné toalety, je pro ekologicky smýšlející lidi samozřejmostí.

Odolnost kontejnerových domů je dalším bonusem k jejich udržitelnosti. Po renovaci vyžadují minimální údržbu a mají dlouhou životnost.