Na co si dát pozor při hledání nového zaměstnání

Ve své stávající práci nejste spokojení a rozhodli jste se pro radikální životní změnu? I když se po nové práci nerozhlížíte, dostali jste pracovní nabídku, která je více, než lákavá? Následný pohovor dopadl skvěle, všem stále si nejste jisti, zda pracovní nabídku přijmout. Naše tipy vám jistě pomohou při vašem rozhodování.

Čím se firma zabývá?

Většina lidí dává přednost produktům a službám, kterým rozumí a má s nimi již nějaké zkušenosti nebo jim věří. Jsou však lidé, kteří se rádi učí novým věcem a úplná změna oboru jim nedělá problém. Ujasněte si, do jaké skupiny patříte. Ačkoliv je nabídka práce Pardubice lákavá, nemusí splnit vaše očekávání.

Zjistěte názory stávajících i bývalých zaměstnanců

Pokud ve firmě nikoho neznáte, není nic jednoduššího, než si společnost vyhledat na sociálních sítích. Ovšem při čtení recenzí bývalých zaměstnanců buďte obezřetní. Občas se stává, že byli vyhozeni právem, ale na sociálních sítích celou situaci podají zcela jinak.

Kolegové a atmosféra na pracovišti

Můžete mít „práci snů“, ze které však nebudete mít radost, pokud bude v kolektivu nepříjemná atmosféra. V zaměstnání jsme často až třetinu dne, se svými kolegy a spolupracovníky trávíte často více času, než s rodinou, proto jsou vzájemné sympatie a respekt důležitější, než si myslíte. Nabídka práce Frýdek Místek vás zaujala? Zjistěte si o ní více na sociálních sítích.

Pozor na skrytá „ale“

Platy rostou raketovou rychlostí, zaměstnavatelé se předhání v nabídce mnoha různých benefitů, ovšem často je to „něco za něco“. Ujistěte se, kolik času budete v práci opravdu trávit, zda budete dostatek času na soukromý život. Pokud se rohodnete pro kariéru, je v novém zaměstnání možnost kariérního postupu? Neostýchejte se na tyto otázky zeptat již při samotném pohovoru. Vy sami nejlépe víte, co chcete.