Mozaika nejen v interiéru

Zatímco obklady a dlažby se již dlouhá léta používají v interiérech i exteriérech, v případě mozaiky stále ještě převládá použití v interiéru. Je to ale škoda, její skvělé vlastnosti vyplývající především z malých rozměrů jednotlivých segmentů by se daly využít perfektně i při obkládání různých objektů venku. Spousta lidí má venkovní bazény, někdy i sauny či parní lázně. Zde je velký prostor pro využití mozaikových obkladů. Mozaikou se snadno obkládají oblé tvary, jež klasickým obkladem lze jen těžko kopírovat. Sloupy podpírající střechu terasy či pergoly, venkovní kuchyně apod.

Možná jsme zvyklí vídat mozaiku ve veřejných bazénech a nedokážete si ji venku představit. K dispozici však nejsou jen skleněné mozaiky v zelených a modrých barvách. Skleněné mozaiky se vyrábí v mnoha různých provedeních a barevných variacích, mohou mít také nejrůznější efekty jako šrafování, třpytivé efekty, perleť apod.

Mozaika ven

Kromě skleněných jsou k dispozici také další typy mozaiek jako kovové, keramické či kamenné. Záleží potom na ladění vašeho domu, do venkovních prostor se mohou skvěle hodit kovové mozaiky zejména k industriálně laděné venkovní kuchyni, skvěle se zde může vyjímat také keramická mozaika ve vzhledu betonu. Rustikální a venkovský styl zahrady naopak podtrhnou kamenné mozaiky. Ty se mohou skládat z říčních oblázků různých velikostí a odstínů, velmi oblíbená je také travertinová mozaika. Nakombinujte kvalitní stylové obklady nebo dlažbu s mozaikovým obkladem a nechte zazářit vaše venkovní prostory. Vaše terasa si zaslouží jen to nejlepší, abyste se zde potom s rodinou a přáteli mohli cítit opravdu pohodlně.

Mozaiky do interiéru i exteriéru naleznete v internetovém obchodu RDkachle.cz, kde můžete nakupovat z pohodlí vašeho domova. Pro ty, kteří si vybírají raději na vlastní oči, je otevřena vzorková prodejna. Tak neváhejte a přijďte si vybrat i vy.