Markýzy výsuvné zajistí komfort na balkóně či terase

Hledáte vhodné stínící řešení, které se postará o příjemné klima během horkých letních dní? Chcete si vytvořit stinné místo na terase či balkóně, ale nejste si jisti, jaké zastínění zvolit? V tom případě máme pro vás tip na markýzy výsuvné, které dokáží zakrýt i velké plochy. Využití tak nachází při stínění balkónů, teras, pergol či zimních zahrad.

Automatická ochrana před poškozením

Markýzy výsuvné se postarají nejen o zastínění pergoly, ale také ochranu před jejich poškozením. Oproti jiným stínicím prvkům totiž není potřeba myslet na to, zda jste markýzu stáhli. Markýzy výsuvné totiž disponují klimatickými senzory, které se postarají o automatické svinutí v případě nepříznivého počasí, aby nedošlo k jejímu poškození. Mezi další bezpečnostní prvky markýzy patří otřesové čidlo a čidla vítr, slunce a déšť. Díky automatickým prvkům si tak zajistíte delší životnost markýzy.

Široká škála barev

Hlavní předností výsuvných markýz je také nabídka velkého množství barev a vzorů. Z tohoto pohledu lze markýzy výsuvné sladit s fasádou domu či jinými prvky. Navíc máte možnost si vybrat takové barevné provedení, které bude nejvíce lahodit vašemu oku. Díky tomu tak docílíte toho, že markýza bude působit jako skvělý designový prvek, a to z venkovní strany i pod samotnou markýzou. Ne nadarmo si markýzy získali oblibu architektů a designerů.

Předností markýzy výsuvné je také to, že je lze využít pro zastínění malých i velkých ploch, jelikož disponují různorodou rozměrovou variabilitou.

Snadné ovládání

Pro ovládání markýz můžete zvolit hned 4 způsoby, mezi něž patří ruční klika, vypínač, ovladač a Home systém. Chcete-li si zajistit maximální komfort, pak bude napojení markýz na chytrou domácnost rozhodně správnou volbou. Díky tomu tak získáte jedinečnou možnost ovládat markýzy dálkově téměř odkudkoliv. Ovládání markýz navíc můžete propojit i s ovládáním dalších prvků domácnosti, jako jsou venkovní žaluzie, rolovací garážová vrata apod.