Jak využít pergolu? Máme pro vás dva neotřelé nápady!

Pergolu je možné využít k celé řadě zajímavých aktivit. My vám v tomto článku přinášíme dva tipy, jak ji můžete přeměnit i vy.

Moderní pergola nabízí spoustu prostoru nejen pro vyžití ve volných dnech. Pergolu totiž můžete využít i k celé řadě dalších účelů. Následující tipy rozhodně stojí za vyzkoušení.

Další pokoj

Moderní pergoly jsou stavěny z kvalitních materiálů, které nabízí dostatečnou oporu a spoustu možností. Pokud bude pergola dostatečně velká, můžete ji použít například jako další pokoj k rozšíření vašeho domu. Zastřešené terasy jsou pro přidání dalšího pokoje k dispozici vašeho domu naprosto ideální. Nejenže nabízí více místa, ale také vám umožní posezení na čerstvém vzduchu.

Pergola na terasu totiž nabízí dostatečně kvalitní podlahu, na kterou můžete snadno umístit postel a můžete zde i bez problémů přespat. Vsadit však můžete i na jiný nábytek. Například pohovku nebo klasické židle a stůl. Záleží jen na vás, jak si váš venkovní pokoj vybavíte. Může jít o místo plné inspirace, ale také o místo, které vám nabídne dostatek klidu při vašem odpoledním odpočinku.

Venkovní kuchyně

Věděli jste, že oběd nebo večeři si můžete připravit pohodlně i na zahradě? Stačí vám k tomu zahradní gril a nábytek, který se bude do vaší pergoly dokonale hodit. S vybavením vaší venkovní kuchyně bychom to pro jistotu nepřeháněli. Přece jenom budete vaši venkovní kuchyň užívat jen po část roku. Nejlepší je proto venkovní gril, který můžete v případě nepřízně počasí snadno uschovat uvnitř domu.

I na zahradním grilu přitom uvaříte spoustu lahodných pokrmů. Gril pohodlně nasimuluje prostředí vašeho sporáku, ale zároveň vám dá celou řadu dalších možností, jak připravit opravdu chutné jídlo. Vyzkoušejte například restovanou zeleninu, nebo ochutnejte to nejšťavnatější maso v životě. Rozhodnutí je jen a jen na vás. Stejně tak jako čas, kdy se rozhodnete vaši venkovní kuchyni využít. Ta vám totiž bude k dispozici po celý den kdykoli, kdy to počasí dovolí.