Jak vybrat ideální vrtačku?

Vrtačky patří mezi nástroje, které nesmí chybět žádnému kutilovi, ani řemeslníkovi. Vrtačka slouží k vyvrtání děr, uvolnění nebo utažení šroubů a dokonce i ke spojení materiálů. Zkombinujte to se schopností používat ji na různých površích a materiálech a snadno budete moci provádět různé úkoly a projekty zcela bez pomoci.

K dispozici je široká škála vrtaček a mnoho lidí se při jejich nákupu cítí bezradně. Řiďte se našimi tipy a pořiďte si vrtačku, která splní vaše očekávání.

Kabel nebo aku?

Kabelové vrtačky jsou často lehčí než jejich bezdrátové sestřenice, protože jejich součástí není žádná těžká baterie. Pokud zvolíte vrtačku napájenou ze sítě, budete také muset použít prodlužovací kabel. Akumulátorové vrtačky poskytují větší mobilitu, můžete je vzít kamkoli, aniž byste museli za sebou táhnout prodlužovací kabel. Nejvýkonnější akumulátorové vrtačky jsou však obvykle dražší než jejich varianty s kabelem. Nářadí blackdecker nabízí obě varianty vrtaček.

Do čeho budete vrtat?

Dříve nebo později budete téměř jistě potřebovat vrtat do zdiva. K tomu budete potřebovat vrtačku s kladivem. Pokud chcete do zdiva vyvrtat otvory o velkém průměru, vyberte vrtačku s kabelem s nízkorychlostním převodem. Pokud plánujete vrtání do různých materiálů – jako je dřevo, plast nebo kov – měli byste zvolit vrták s funkcí vícenásobné rychlosti.

Chcete funkci šroubování?

Pokud ano, vyhledejte vrtačku, která má řízení otáček nebo krouticího momentu a je také reverzibilní, aby nejenže utahovala, ale také povolovala šrouby.

Typy vrtáků

Existuje několik typů vrtáků, ze kterých si můžete vybrat, z nichž může být obtížné vybrat tu správný pro danou úlohu.

Pokud chcete jen vyvrtat malé otvory do dřeva a sádrokartonu a občas zdivo, nejlepší volbou je vrtačka s kladivem. Vyberte si s 18V baterií nebo alespoň 550 wattů pro model s kabelem. Blackanddecker je skvělou volbou pro jakoukoliv alternativu.