Jak reagovat na zrušenou pracovní nabídku

Získání pracovní nabídky je jedním z těch vzrušujících životních okamžiků – dokud tomu tak není. I když je to vzácné, jsou chvíle, kdy bude pracovní nabídka stažena, často bez varování a někdy bez vysvětlení. I když například pracovní web cz.jobimi.com se snaží takovým situacím předejít, ne vždy se to podaří.

Vědět, jak reagovat na zrušenou pracovní nabídku, znamená pochopit, proč se to stalo, naučit se, co je a co není ve vaší moci, a jak reagovat profesionálně. A mějte na paměti, že na vás čekají další nabídky práce.

Pochopení, proč jsou nabídky zrušeny

Kvůli nákladům na plýtvání časem a zdroji nemají společnosti ze zrušení pracovní nabídky prospěch a neudělají to, pokud nebudou věřit, že je to jediná možnost.

Když je nabídka práce vzata zpět, je to obvykle způsobeno jednou z těchto dvou okolností:

  1. Pracovní pozice již není otevřená nebo byla pozastavena na dobu neurčitou z důvodu nepředvídané změny ve společnosti. Může se jednat o cokoli, od finančních potíží až po nařízené snížení počtu zaměstnanců v rámci konkrétního oddělení nebo osobu v daném zaměstnání, která se rozhodne neodcházet.
  2.  Kandidát udělá po nabídce něco, co přiměje společnost, aby si dvakrát rozmyslela, zda tuto osobu přivést na palubu. Příklady:
  • Osoba neustále odkládá kontakt s manažerem náboru. To znamená, že kandidát není zodpovědný, má špatné komunikační schopnosti nebo není pro práci nadšený.
  • Po prvotní nabídce se uchazeč snaží vyjednat vyšší nástupní plat na základě nabídky jiné společnosti.
  • Neprofesionální jednání nebo postoje vůči společnosti po obdržení nabídky, včetně dvou výše uvedených příkladů nebo negativních komentářů na stránkách sociálních sítí.
  • Během kontroly pozadí anebo referencí zjistí, že kandidát nemluvil pravdivě o svých dovednostech, zkušenostech nebo vzdělání, když odpovídal na nabídku práce Hradec Králové.