I bez složité rekonstrukce můžete prostory odhlučnit, použijte akustické závěsy

Říká se, že klid léčí, problém je, že ne každý si může klid užít. Zajisté uvítáme klid při práci, abychom se mohli soustředit, nebo při spánku, abychom se nebudili. V dnešní době je možné prostory účinně odhlučnit, aby se z jedné místnosti nepřenášel hluk do ostatních. Pokud nemáte možnost v místnosti provádět větší úpravy nebo potřebujete zajistit zvukovou bariéru v jedné místnosti, pomohou vám nejlépe akustické závěsy.

Seznamte se s akustickými závěsy

Jak již název napovídá, jde o závěsy, které mají za cíl absorbovat hluk, ve srovnání s jakýmikoliv jinými závěsy mají velmi vysokou gramáž, která se nejčastěji pohybuje od 300 do 1000g/m2. Když zvuk narazí do tvrdé překážky, třeba do stěny, obvykle se od ní 90% zvuku zase odrazí a to je důvod, proč se v místnostech zvuk tak dobře šíří.

Když se však do místnosti umístí protihlukové závěsy, od nich se odrazí sotva 20 % zvuku. Akustické závěsy můžete použít téměř kdekoliv, třeba v kosmetickém salonu, v učebně, kancelářských prostorech nebo třeba v domácnosti. Umístí se na konzoli a následně je můžete kdykoliv zatáhnout a tím vytvořit pro hluk účinnou překážku, díky které se lidé nebudou navzájem rušit.

Kde akustické materiály koupit?

Specialistou na akustické materiály je prodejna na Akusticka-pena.cz. Nabízí se vám zde všechny druhy akustických materiálů na jednom místě. Akustické závěsy zde můžete vybírat v různých druzích o různé gramáži. Každý druh je přehledně popsaný a také se vám nabízí různé barevné varianty. Rovněž si můžete vybírat i akustické pěny a širokou škálu příslušenství. Pokud se bojíte toho, že odhlučnění svépomocí sami nezvládnete, nemáte se čeho obávat, v eshopu naleznete podrobné návody, se kterými zvládne odhlučnění realizovat každý. Skvělou inspirací jsou rovněž i ukázka realizací.